Ekonomi

Köye Dönüş: Başvuru yapan İşler ailesi de köyüne döndü

İşler ailesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin “Köye Dönüş” projesiyle memleketine döndü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB), bu projesiyle memleketlerine dönmek isteyen yurttaşlara katkıda bulunuyor. Çayırova’da ikamet eden İşler ailesi de KBB tarafından uygulanan projeyle memleketine döndü.

Köye Dönüş projesi

Aile, Büyükşehir Belediyesinin projesine başvuru yaptı. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından değerlendirilen başvuruya olumlu sonuç verildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2005 yılından itibaren memleketine dönmek isteyen yurttaşların nakliye masrafı karşılanıyor. Bazı resmî kurum ve kuruluşlar, kentteki göç yoğunluğunu engellemek, tarım ve hayvancılığı geliştirmek gibi amaçlarla yurttaşları destekliyor.

Çiftçiler yüzde 50 hibeli fidanları alıyor

Nakliye Fonu

İşler ailesi için Büyükşehir Belediyesi “Köye Dönüş” projesi kapsamında nakliye hizmeti desteği verildi. İşler ailesi, Büyükşehir’in yardımıyla Hatay’daki köylerine döndü. Kronik kalp rahatsızlığı bulunan Mahmut İşler, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Çocuklarının iş durumu nedeniyle 2015’te Hatay’dan Kocaeli’ye taşındıklarını belirten İşler “Bir oğlumuz uzmandı. Görevdeyken vuruldu. Buna rağmen devam etmek istedi ama psikolojik nedenlerle görevinden ayrıldı. Antalya’da yeni bir işe başladı. Diğer oğlum askere gidecek. Eşimle baş başa kaldık. Kirayı karşılamaya zorlanıyorduk. Hatay’da akrabalar var, istemeyerek de olsa gitmek zorunda kaldık. Gitmek için bile durumumuz yoktu. Allah devletimizden razı olsun. Büyükşehir Belediyemizin sayesinde memleketimize dönüyoruz. Allah aracı olan herkesten razı olsun” dedi.

Bilgi için “Alo 153”

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Köye Dönüş” projesinden faydalanmak isteyenler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Alo 153 Çağrı Merkezi’ni arayabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir