Gündem

Kürt kardeşlerimizin tek temsilcisi TÜRKİYE CUMHURİYETİ dir

Türkiye de kürt sorunu diye bir şey yoktur, kürt kardeşlerimizin adını kullanarak vatanı bölme, vatana ihanet ve terör sorunu vardır.

Kürt kardeşlerimizin tek temsilcisi TÜRKİYE CUMHURİYETİ dir.

CHP nin fikri ne ise zikri de odur.
Durduk yere “kürt sorunu hdp ile çözülür” diye açıklayan kılıçtaroğlu ve avaneleri;
Bir;Türkiye de kürt sorunu diye bir şey yoktur, kürt kardeşlerimizin adını kullanarak vatanı bölme, vatana ihanet ve terör sorunu vardır.
İki;Hdp kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil, düşmanıdır.
Pkk nın siyasi uzantısı, şubesi ve tasması Türkiye düşmanlarının elinde olan, Kandil’den, imralıdan, İsrail ve Amerika dan emir alan Din, Devlet, Vatan, Millet düşmanı bir yapıdır.
Hesabın ortağın hdp ile aranızdaki soğukluğu bitirmek ve seçimde onların desteğini tekrar almaksa bunu o terör ve terörist sevicileri benim Kürt kardeşlerimin adını kullanarak, hdp yi Kürtlerin temsilcisi olarak lanse etmekle olmaz.
Kürt kardeşlerimiz ay yıldızlı al bayrağın altında şerefle yaşayan Türkiye Cumhuriyeti nin öz evlatları ve bu toprakların herkes kadar sahibi, birinci sınıf vatandaşlarıdır.
Sana ilk tepkiyi yine onurlu, şerefli kürt kardeşlerimiz vereceklerdir.

Biz Alperenler geçmişte açılım ve çözüm sürecine nasıl karşı çıkıp “Çözüm değil;Çözülme sürecidir” dediysek, bugün de bu açıklamanın aynı anlama geldiğini söylüyoruz.
Dün sizin için bebek katili apo ya “sayın” derken biz “alçak” diyorduk ve yine diyoruz.

Yine bir başka ve en büyük sorun her türlü tüketim, gıda, ham madde deki aşırı fiyat artışları ile bu artışlarla hiç alakası olmayan açıklanan enflasyon…
Son bir yılda nasıl olurda ve hangi gerekçeyle her ürün yüzde ikiyüz, üçyüz artar,denetlemeler neden yeterince yapılmaz, yada yapılıyorsa neden caydırıcı yaptırımlar uygulanmaz.
Hükümetin acilen bu konuda daha çözüm odaklı hamleler yapması gerekir.
Sadece temel ihtiyaç maddeleri ile gıda ürünlerinin değil, inşaat, mobilya, kağıt vb.ham maddelerinin yüzde dörtyüzlerdeki artışları kati süretle denetlenmelidir.

Uzun bir pandemi arasından sonra üniversitelerimiz de eğitim başladı ama malesef yine yurt bulamayan çocuklarımızın her gün onlarca, hatta yüzlerce şikayet ve yurt bulamama telefonları ile içimiz acıyor.
Sadece merkezi yönetim değil, yerel yönetimlerin acil çözüm sunmaları, YÖK ün çözüm bulması, özel yurt ve ev sahiplerinin ellerini vicdanlarına koyması gerekiyor.
Çocuklarımızı “Yurtsuz” bırakarak sonrada “onlara sahip çıkıyoruz, Z kuşağı bizimle” falan demeyin.
Türk gençliğinin x, y, z gibi kuşaklarla adlandırılmasını doğru bulmuyoruz. Bizim gençlerimiz İlim, bilim, Devlet, Millet, Bayrak kuşağıdır.

Sözlerimin sonunda genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici beyefendinin de sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte açılışını gerçekleştirdiği ABD deki TÜRK EVİ nin hayırlı olmasını diliyor, emek veren tüm yetkililere teşekkür ediyorum.
Yine Kovit 19 salgınına dikkat çekerek vaka artışlarının azalması için tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.

Selam ve dua ile

Remzi KAYA
Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün