Gündem

Lavantanın ‘L’si kalmamış

AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş ve Meclis Üyesi Hüseyin Alyüz, ekili fidelerin tamamen kuruyup, söküldüğünü tespit etti.

Lavantanın ‘L’si kalmamış

İzmit Belediyesi’nin Karaabdülbaki Köyü’ndeki lavanta bahçesine 5 ay arayla ikinci kez giden AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş ve Meclis Üyesi Hüseyin Alyüz, ekili fidelerin tamamen kuruyup, söküldüğünü tespit etti.
LAVANTA BAHÇESİ TERTEMİZ!
AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, Temmuz ayında Meclis Üyesi Şener İnce ile birlikte Durhasan ve Karaabdülbaki köylerinde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in tanıtımını yaptığı lavanta bahçelerine giderek kurumuş lavanta fidelerine dikkat çekmiş, İzmit halkının parasının ziyan edildiğini, kadın girişimcilerin hayalleriyle oynandığını belirtmişti. Aradan 5 ay geçti. İzmit Belediyesi’nin bu iddiaları yalanladığı ve lavanta yetiştiriciliğinin devam ettiğini ileri sürdüğü bahçelere bu kez meclis üyesi Hüseyin Alyüz’le giden Tutuş, Karaabdülbaki’deki tarlanın tamamen temizlendiğini ve lavantanın ‘L’sinin kalmadığını tespit ederek şunları söyledi:
“YETER MİLLETİ APTAL
YERİNE KOYMAYI BIRAKIN”
-Ocak 2020
CHP İzmit belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Durhasan ve Karaabdülbaki köylerinde 23bin lavanta ektik. Kadınlarımıza istihdam sağlayacağız.” dedi.
-Temmuz 2021
AK Parti meclis üyeleri olarak, lavanta bahçeleri gezdik. Bahçelerin tamamının bakımsız olduğunu ve eğer ilgilenilmez ise lavantaların kuruyacağını kendilerine ilettik ve uyardık.
-Temmuz 2021
Biz kendilerini uyardıktan bir gün sonra, başkan hanım bahçelere ekipler göndererek, bizleri şov yapmakla suçladı ve lavantaların da gayet sağlıklı olduğunu iddaa ettiler.
-Ve bugün Kasım 2021
Karaabdülbaki köyündeyiz. Lavantaların ‘L’si kalmamış. Kuruyacak dediğimiz lavantalara yazık ettiniz ve tarladan söküp attınız. Tarla bomboş. Yine milletin parası çöpe gitti. Kadınların hayali boşa çıktı.
-Şimdi soruyoruz.
Daha dün, yeni lavanta bahçeleri kuruyoruz diye basına servis ettiğini haberlere nasıl inanacağız? Yaptığınız her işin fotoğrafta kaldığını gördükten sonra bu halk size nasıl güvenecek? Yeter artık, milleti aptal yerine koymaktan vazgeçin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.