Gündem

“Marmara Denizini Koruma Eylem Planı”toplantısı

Deniz temizliğini sağlamak amacıyla açıklanan 22 maddelik acil eylem planı kapsamında, Gölcük Sahillerinde“Deniz Varsa Hayat Var” programı düzenlendi.

GÖLCÜK’TE “DENİZ VARSA HAYAT VAR” DEDİ

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından pazar günü yapılan,“Marmara Denizini Koruma Eylem Planı”toplantısı sonrasında,oluşanmüsilajı sonlandırmak ve deniz temizliğini sağlamak amacıyla açıklanan 22 maddelik acil eylem planı kapsamında, Gölcük Sahillerinde“Deniz Varsa Hayat Var” programı düzenlendi.

“Marmara Denizini Koruma Eylem Planı”toplantısı
“Marmara Denizini Koruma Eylem Planı”toplantısı

FARKINDALIK PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

“Marmara Denizi Koruma Eylem Planı” kapsamında, Değirmendere, Kavaklı, Halıdere ve Ulaşlı Sahillerinde, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,Gölcük Belediyesi İzci Kulübü, Kızılay Gölcük Şubesi, Gölcük Yelken Kulübü ve Değirmendere Sualtı Topluluğu gönüllülerinin katılımıyla bir de farkındalık programıyapıldı.

 

DENİZDEN VE KIYIDAN TEMİZLİK YAPILDI

 

Kaymakam Karabulut ve Başkan Sezer öncülüğünde, kıyıdan izciler ve Kızılay gönülleri, denizden de DESSAT dalgıçları deniz ve kıyı temizliği gerçekleştirdi.

“Marmara Denizini Koruma Eylem Planı”toplantısı
“Marmara Denizini Koruma Eylem Planı”toplantısı

Sahil Güvenlik Botu ile açılılarak, açıklardaki durum da kontrol edildi. Marmara Denizi temizlenene kadar, kurumların iş birliğiyle çalışmaların devam edeceği belirtildi.

BAŞKAN SEZER: DENİZ VARSA HAYAT VAR

 

Başkan Sezer yaptığı açıklamada: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı, deniz salyasını sonlandırmak ve deniz temizliğini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Marmara Denizi Koruma Eylem Planı” kapsamında; Değirmendere, Kavaklı, Halıdere ve Ulaşlı Sahilinde, Gölcük Kaymakamı Sayın Cengiz Karabulut, Gölcük Belediyesi İzci Kulübü, Kızılay Gölcük Şubesi, Gölcük Yelken Kulübü ve Değirmendere Sualtı Topluluğu gönüllüleri ile birlikte, “Denizlerimize sıfır atık” konusuna dikkat çekmek için farkındalık programı düzenledik. El birliği ile yapacağımız çalışmalarla denizlerimizi temizleyerek, canlılığın korunduğu bir denizi çocuklarımıza miras bırakabiliriz. Bu örnek etkinliğe katılım gösteren sivil toplum kuruluşlarımızın gönüllülerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün