TürkiyeYaşamYerel

Mavi kapak kampanyası Afyonkarahisar’da devam ediyor

AFYONKARAHİSAR – 26.09.2022 – HİBYA – Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı ve Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Faruk Özkara engelli bireylere tekerlekli sandalye kazandırmak için yürütülen kapak kampanyasına Afyonkarahisarlı hemşerilerinden destek istedi.

Kapak kampanyasının engelli vatandaşlara umut olduğunu ifade eden Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı ve Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Faruk Özkara açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı ve Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi olarak engelli vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için, onlara birer tekerli sandalye verebilmek için böyle bir proje başlatmıştık. Buradaki en büyük paydaşımız Afyonkarahisar’lı vatandaşlarımız oldu.  Bizler kapak toplamaya da hala devam ediyoruz. 400 kilo civarı kapağa bir tekerlekli sandalye veriliyor. Biz bunları şehrimizde ihtiyacı bulunan engelli kardeşlerimize dağıtıyoruz. Bizler kapakları tekerlekli sandalyeye dönüştürüp ihtiyacı olan kişilere hediye edilmesine vesile olmaktan çok mutluyuz. Kampanyamız devam ediyor. Mavi kapaklar belki sağlıklı vatandaşlarımız için bir şey ifade etmiyor olabilir.  Ancak engelli kardeşlerimiz için bu kapaklar gerçekten çok önemli.  Bizlerin sizlerden ricası sizlerde mavi kapaklarınızı atmayın. Şehrin merkezinde bulunan ve aşağıda adresi yazılı Sakatlar Derneğimize ve Afyon Kent Konseyinde bulunan Engeliler Meclisine bu kapakları ulaştırın. Sizlerde sadece kapak toplayarak engelli kardeşlerimize destek olun.”
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir