Dijital GazeteEkonomiKap

Merko Gıda’da bedelli sermaye artırımı

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş sermaye artırımı – azaltımı işlemlerine ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

“Şirketimizin mevcut 72.556.591 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 88.222.387 TL’ye artırılması dolayısıyla, ihraç edilecek toplam 15.665.796 TL nominal değerli payların, ortakların rüçhan haklarının kısıtlanması suretiyle , tahsisli olrak 1 TL nominal değerli pay için 3,83 TL fiyatla alıcılar Ag Girişim Holding A.Ş.’ye 9.138.381 Tl nominal değerli paylar ve Alistair Baran BLAKE’e 6.527.415 TL nominal değerli paylar olmak üzere, A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla( alıcı/satıcı üye) toptan alış satış işlemleri kapsamında tahsisli olarak satılacaktır.

Bu çerçevede satışa konu paylar, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde “Borsa’da işlem gören nitelikte” ihraç edilmektedir. Bu çerçevede satışa konu paylar, başvuru tarihinden önceki haftanın son iş gününden başlamak üzere geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatlar alınarak belirlenmiştir. Satış işleminin 12.08.2022 tarihinde ve işlemin takasının da Takasbank ile MKK nezdinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin, haciz, teminat v.b. herhangi bir kayıt bulunmamaktadır. Söz konusu işlemler Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Alış Satış İşlemlerine ilişkin Prosedür kapsamında gerçekleştirilmesi için BİST A.Ş.’ne bugün(10.08.2022) tarihinde başvuruda bulunulmuştur.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.