Ekonomi

Mevcut Kazanımlarımız Artmaya Devam Ediyor

Önemli Kazanımlara İmza atan Bem Bir Sen, Kazanımların Yasalaşmasıyla, kapsamının genişletilmesi ile Tarihi adımlar atmaya Devam Ediyor.

Bem Bir Sen Kazandırmaya, Memurların Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyor

Bem Bir Sen 6. Dönem Toplu Sözleşmelerde gösterdiği Etkiyi Devam ettiriyor. Toplu Sözleşme Döneminde Önemli Kazanımlara İmza atan Bem Bir Sen, Kazanımların Yasalaşmasıyla, kapsamının genişletilmesi ile Tarihi adımlar atmaya Devam Ediyor.

Bem Bir Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Faruk Zihni Gündeme dair şu açıklamalarda bulundu;

Memur-Sen ve Bem Bir Sen ailesi olarak, Memurlar adına, tarihe tanıklık edecek kazanımlar ile üyelerimizin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz. 6. Dönemle başlayan kazanım serüvenimize çok şükür doludizgin devam ediyoruz. Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen ailesi, Toplu sözleşme hükümlerinin dışında,dinamik yapıdaki bir anlayışla hareket etmektedir. Her an Şartları üyesinin lehine çevirebilecek bir yapıda hareket etmektedir. Bu bağlamda;

Memur Yemek Yardımı öğün ücreti 33 lira, aylık ise 700,56 lira olması Öngörülüyor

Bem Bir Sen’in Yerel Yönetimlerde Kronik Hale Gelmiş Olan Yemek Yardımı Ücretleriyle ilgili talebi, Nisan ayında Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ının imzaladığı mevzuat değişikliği ile hayata geçmiştir. Çalışanların 494 lira yemek yardımından yararlanmasını sağlanmıştır. Temmuz ayı memur maaş katsayısına gelecek zam ile bu rakamın aylık 700 lira olması öngörülmektedir.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bem Bir Sen Genel Başkanı Levent Uslu’nun da katıldığı Torba Yasa Komisyon Görüşmelerinde, memurlar adına önemli kazanımlar yasalaşmayadevam etmiştir

Mevcut Kazanımlarımız Artmaya Devam Ediyor

Patenti Memur Sen’e ait olan, 3 ayda bir tüm memur çalışanlara verilen toplu sözleşme ikramiyesi, temmuz ayı artışları ile birlikte 706 liraya ulaştı. Yine Patenti Bem-Bir-Sen ‘e ait olan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşme tavan tutar ücreti, 3803,07 liraya ulaştı. Kazanımlarımızın dinamik olduğu ispatlandı.

Yemek Yardımları ve SDS ‘ye yönelik Kamu zararları Af oldu. Memurun Sırtından Yük Kalktı.

Sendikamızın uzun yıllardır emek verdiği konulardan biri olan, yemek yardımları ve Sosyal Denge Sözleşmesi ödemelerine yönelik kamu zararlarının Af edilmesi talebimiz, yasalaşarak hayata geçti. Geriye Dönük yemek yardımı ödemeleri ile Patenti Sendikamıza ait olan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmelerinin yapılmasına ilişkin Kısıtlılık ( personel ve Borç oranları)kapsamındaki zimmetler Affa uğramıştır.

3600 Ek Gösterge Memur-Sen’in Kazanımıdır. Kazanım TBMM Komisyonunda Genişletildi.

TBMM genel kurulunda kabul edilerek yasalaşan 3600 ek gösterge düzenlemesiyle, memurların tamamının ek göstergelerine 600 puan eklenmiştir. Daha Önce 4 Hizmet Koluna verilmesi öngörülen 3600 ek göstergesine yönelik yasa taslağı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki taleplerimize istinaden değiştirilmiştir.Yerel yönetimlerde çalışan belediye başkan yardımcıları, şube müdürleri, diğer müdürler, avukatların da yararlanması sağlanmıştır. Bu vesile ile Kamu bürokrasisindeki hiyerarşi ve adalet gözetilerek ek gösterge sisteminde yeni bir dönem başlayacak ve kamu görevlilerinin emekli aylıkları ile ikramiyeleri esaslı bir şekilde artması sağlanacaktır. Emekli ikramiyelerindeki artış 50.000Lirayı bulacak, Ek gösterge artışlarına bağlı olarak emekli aylıklarında oluşan artışlar, emekli devlet memurlarının aylıklarına da yansıyacaktır.

Emekli aylığı ve emekli ikramiyesi tutarları, yürürlükteki katsayılara göre hesaplanacak, Emekli aylığı ve ikramiyeleri, 2023’ün ocak ayında memur maaşlarına yapılacak zamla daha da artacaktır.

Maktu Mesai Ücretlerinin Artışı İle Zabıta ve İtfaiye Çalışanlarının Yüzü Güldü.

Torba Yasa Kanuna eklenen Maktu Mesai Ücretlerinin artırımı ile ilgili maddenin yasalaşması sonucunda,  Nüfus büyüklüğüne göre aylık 361 TL ile 667 TL arasında değişen zabıta ve itfaiye personelinin aylık maktu fazla çalışma ücretleri, 584 TL ile 1.080 TL seviyesine çıkarılmıştır.

 

Sırada Sözleşmeli Çalışanların Kadroya alınması var.

Bem Bir Sen Genel Başkanı sn. Levent Uslu’nun sürekli olarak gündemde tuttuğu Sözleşmeli personel ile  ilgiliçalışması, 6. Dönem Toplu Sözleşme döneminde imkan bularak sözleşme metnine girmiştir. Genel Başkanımızın özellikle el değiştiren belediyelerde yaşanan mağduriyetleri dile getirmesi, iş barışının sağlanması adına talepte bulunması ile 2023 yılında hayata geçmesi planlanan kadro çalışmasının, mutlu sonla biteceğini öngörüyoruz. Sözleşmeli çalışanlarımızın da yüzünü güldüreceğiz.

Kazanımların Tamamı Memur-Sen Ailesinindir.

  1. Dönem Toplu Sözleşme kapsamında elde edilen kazanımların tamamı Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların kazanımıdır. Hükümetle yürütülen görüşmelerde gerek kanun tekliflerinin hazırlanmasında, gerekse plan bütçe komisyonlarına sunulan tekliflerin tamamı sendikamız tarafından hazırlanmış olup başka bir sendikanın emeği ve katkısı olmamıştır.

Yetkili olan sendikamız, Milat kabul edilecek adımlarla, Patenti kendisine ait yeni kazanımlarla yoluna devam edecektir. Üyesinden gelen talepleri en iyi şekilde değerlendirerek çözüme ulaştıran, her an yeni bir kazanımla Toplu sözleşme dönemini dinamik, canlı geçirecek bir anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaptıklarımızın değil yapacaklarımızın heyecanını duyacağız. Üyemize,çalışanlarımıza, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Kazanımlarımız için bizlere desteklerini esirgemeyen Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a, Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Levent Uslu’ya, İlgili Bakanlarımıza, Plan ve Bütçe Komisyonunda görev alan milletvekillerine, bürokratlara teşekkür ediyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Etkili ve yetkili Sendika BEM BİR SEN…
    Genel Başkanımız Levent USLU ve Kocaeli Şube Başkanımız Faruk ZİHNİ önderliğinde çalışmalara devam ediyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir