K.B.B
Gündem

Mikail Kalyoncu Artvin’in 100. Kurtuluş Yıldönümünü Kutladı

Mikail Kalyoncu Artvin İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünü kutladı

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu bir basın açıklaması yaptı

Mikail Kalyoncunu açıklaması

Artvin İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde İstiklal mücadelesi verip vatanı canlarından üstün tutan kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları, aziz miletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir.

Cumhuriyetimizi Koruyacağız

Böyle bir köklü anlayışla kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak yaşatmak muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak yeni başarılar ile daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu inançla İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet minnet ve saygı ile anıyor ve tüm dünyada yaşayan Artvinlilerin 7 Mart Artvinin kurtuluşunu kutluyorum.

Her yıl coşku ile andığımız bu önemli günü bu sene malum tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle yapamadık. Temennimiz seneye coşku ve milli heyecanımız ile yapmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu adına tüm hemşehrilerimizi saygı sevgi ve muhhabbetimizle selamlıyor sağlıklı yarınlar temenni ediyorum.

Mikail Kalyoncu

KARBAFED Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir