K.B.B
Ekonomi

Mutasyon onsa yansıdı altın fiyatları yükseldi

Altın fiyatları, haftaya sert yükselişle başladı. Artan Kovid-19 vakaları ve virüsün İngiltere’de mutasyona uğradığına ilişkin haberler, altın fiyatlarını yükseltti. Virüsün daha hızlı yayıldığı bilgisi paylaşılırken kısıtlamaların artırılacağı düşüncesinin yanı sıra ABD’deki ek mali teşvik paketine ilişkin uzlaşma, ons fiyatını destekledi.

Gram ve çeyrek de USDTRY ve onstan etkilenerek haftaya sert yükselişle başladı. Altının ons fiyatı, cuma günkü kapanışında, günlük bazda, yüzde 0,15 değer kaybetti. Gram altının değeri, yüzde 1,12 gerilerken geçen haftaki düşüş, yerini artışa bıraktı.

Altın fiyatları artıyor

Doviz.com tarafından edinilen bilgilere göre saat 11.19’dan itibaren ons, cuma kapanışının yüzde 0,81 üstünde. Gram ve çeyrek fiyatları, yüzde 2,01 değer kazancında. Onsun serbest piyasadaki satış fiyatı, bin 897 dolar.

Altının gram değeri 470 lira, çeyrek altın ise 772 lira.

Değerli madende destek ve dirençler

Ziraat Yatırım tarafından ons fiyatı hakkında, “Değerli madeni destekleyici ortamda bu sabahki yükseliş eğilimi günün geri kalanında da sürebilir ve Ons Altın 1.888 desteğinin üzerine kalarak güçlü gözüken 1.920 direncini test edebilir.” tahminlerinde bulunuldu.

Alan Yatırım, gram altın fiyatındaki kısa vadeli dirençlerin 465 lira ve 471 lirada; desteklerin ise 460 lira ve 455 lirada bulunduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir