K.B.B
Ekonomi

Ons altın 200 günlük ortalamasının altına inebilir

Analistler, ons altın fiyatındaki düşüş eğiliminin devam ettiğini bildirirken Ziraat Yatırım, bugünkü bülteninde, ons değerinin 200 günlük ortalamasının altına gerileyebileceğini kaydetti. Ons fiyatı, önceki kapanışının yüzde 0,6 altında, bin 826 dolar civarında.

Ziraat Yatırım, ons değerindeki 200 günlük ortalamanın bin 810 dolardan geçtiğini belirtti. Ziraat, onstaki direncin bin 850 dolarda bulunduğunu kaydetti.

Ons fiyatının yatay seyrettiğini belirten Alan Yatırım, Türk lirasının değer kazanması ve onstaki yatay seyirle birlikte gram altın fiyatının da yatay izlediğini kaydetti. Öğle saatlerine doğru dolar/TL’deki yükselişle gram fiyatında artış görüldü.

Ziraat Yatırım, bülteninde:

Haftaya kısmi satıcılı bir görüntüyle başlayan değerli maden de zayıf görüntü devam ediyor. Aşının dağıtılmaya başlanacağı haberleri ve ABD’de teşvik paketi ile ilgili tekrar iyimser beklentilere karşın somut bir gelişmenin olmaması değerli maden üzerinde baskı oluşturmakta. Şu aşamada mevcut gelişmeler kapsamında Ons Altın’da 1.850 seviyesinin altında satış baskısının sürebileceğini ve değerli madenin 1.810 seviyesinden geçen 200 günlük ortalamasına doğru düşüş kaydedebileceğini düşünüyoruz.

ABD’de gündeme gelen teşvik paketine ilişkin somut bir gelişmenin olmaması ons fiyatını baskılıyor.

Gram altın yükseldi

Öğle saatlerine doğru dolar/TL, önceki kapanışının yüzde 1 üstüne çıktıktan sonra kapanışının yüzde 0,75’ine geriledi.

Sabah saatlerinde 463 Türk lirasında bulunan gram altın, 465 liraya yükseldi. Doviz.com tarafından edinilen bilgilere göre USDTRY’nin yönünden paralel etkilenen gram, önceki kapanışının yüzde 0,28 yukarısında.

Gram, 465 Türk lirasında. Çeyrek altın ise öğle saatlerinde, yüzde 0,32’lük günlük kazançla 763 Türk lirasında. Alan Yatırım’a göre gram altın fiyatındaki dirençler 465 lira ve 471 lira; destekler ise 460 lira ile 454 lirada.

Ons günlük değer kazandı

Ons altın fiyatı, dünkü kapanışında, bir önceki gününün kapanışının yüzde 0,24 üstüne çıktı. Ons, bin 839 dolardan serbest piyasadaki gününü sonlandırdı. Gram ise dün, günlük bazda yüzde 0,73 değer kaybetti. Gram fiyatı, kapanışta 463 liradaydı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir