K.B.B
Gündem

Ons altının fiyatını ABD’deki seçimler ve dolar belirleyecek

Ziraat Yatırım, piyasa bülteninde, ons altının yönünü ABD seçimlerinin belirleyeceğini kaydetti. Onsun ilerleyen zamanlardaki yönünü ise seçim sonuçlarının dolar kuruna etkisi ve çıkarılması gündemde olan teşvik paketine ilişkin beklentiler belirleyecek.

Ons, dünkü kapanışında, bir önceki kapanışının yüzde 0,87 kazançla serbest piyasayı sonlandırdı. Ons altın, bin 895,5 dolardan dünkü kapanışını yaptı. Dolar/TL’deki yükselişle beraber yeni rekorlara imza atan gram da kapanışta, yüzde 2,04 değer kazandı.

Altın fiyatları ne kadar?

Saat 13.13’ten itibaren ons altın, yüzde 0,27 prim yaptı. Gram da yüzde 0,81 yükseldi. Çeyrek altın ise önceki kapanışının yüzde 0,8 üstünde bulundu. Cumhuriyettam ve yarım altın, yüzde 0,79 kazançlı. Aynı dakikadan itibaren değerli madenin ons cinsindeki fiyatı, bin 899 dolar seviyesinde yer alıyor.

Döviz.com‘dan edinilen bilgilere göre gram da 518 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 850 lirada bulunuyor. Cumhuriyet altını 3 bin 462 lira, tam altın 3 bin 366 lira, yarım altın ise bin 700 liradan işlem görüyor.

Ons altın ne kadar olur?

Ziraat Yatırım, bugünkü bülteninde, ons fiyatındaki direncin, teknik açıdan, bin 910 dolarda olduğunu, bu seviyenin üzerindeki hareketlerin görülmesi durumundaysa bin 937 dolar ile bin 960 doların izlenebileceğini bildirdi.

Ziraat, onstaki desteklerin ise bin 874 dolar  ve bin 845 dolar ile bin 850 dolar bandında bulunduğunu kaydetti. Bu bandının altındaki destek ise bin 828 dolarda.

Gram altın yeni rekor kırdı

Ons fiyatının yanı sıra dolar/TL‘deki artıştan da paralel olarak etkilenen gram altın, bugün de yeni rekora imza attı. Altının gram değeri, rekorunu yukarı taşıyor. Onsta orta ve kısa vadeli yükseliş trendleri içerisinde bulunduğunu belirten Alan Yatırım, bugünkü bülteninde, gramdaki dirençlerin 519 lira ile 524 lirada bulunduğunu; desteklerin ise 514 lira ile 509 lirada konumlandığını bildirdi. ABD‘deki başkanlık seçimlerinde Biden ile Trump yarışıyor.

Ons, dünkü kapanışında, bir önceki kapanışının yüzde 0,87 kazançla serbest piyasayı sonlandırdı. Ons altın, bin 895,5 dolardan dünkü işlemlerini sonlandırdı. Dolar/TL’deki yükselişle yeni rekorlara imza atan gram da kapanışta, yüzde 2,04 değer kazandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir