K.B.B
Ekonomi

Onsta toparlanma… Altın fiyatları ve piyasa yorumları

Ons altın, dünkü kapanışının yüzde 0,92 üzerinde. Analistler, artan Kovid-19 vakaları ve salgına karşı kısıtlama haberlerinin gelmesiyle ons fiyatının yükseldiğini kaydederken ABD’deki ek teşvik paketi, Kongre’ye sunuldu.

KOCAELİ HABER DÜNYASI

Ziraat Yatırım, teşvik paketine ilişkin atılan adımı, “somut bir gelişme” olarak nitelendirmezken Alan Yatırım, bu gelişmelerin yanı sıra yarın AB Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek toplantıya yönelik beklentilerin de ons fiyatını desteklediğini kaydetti. Ons, dünkü kapanışında, günlük yüzde 0,63 geriledi. Gram altın ise yüzde 0,49 değer kaybetti.

Dolar, dünkü kapanışının etrafında, yatay seyir izliyor. Ziraat Yatırım, yarın gerçekleştirilecek Avrupa Birliği Merkez Bankasının toplantısında belirlenecek faiz kararının ons değerinde hareketliliğe yol açabileceğini kaydetti.

Altında kapanış

Ons altın, günü, bin 828 dolardan kapattı. Doviz.com‘dan edinilen bilgilere göre gramdaki kapanış ise 461 liradan. Altının ons fiyatı, bin 845 dolar. Gram, 465 lirada. Çeyrek altın ise serbest piyasada, 764 lira satış fiyatından işlem görüyor.

Onsta destek ve dirençler

Ziraat Yatırım, bugünkü bülteninde:

Haftaya kısmi satıcılı bir görüntüyle başlayan değerli maden bugün hafif toparlanma eğiliminde olsa da 1.850 seviyesinin altında fiyatlama devam ediyor. Aşı ile ilgili gelişmeler ve ABD’de ek teşvik paketinde somut bir gelişme olmaması nedeniyle değerli madende 1.850 seviyesinin altında fiyatlama sürebilir. Yarınki Fed faiz kararı ise değerli maden de hareketliliğe yol açabilecekken, destek olarak 1.825 takip edilebilir.

Gram altın kısa vadeli düşüş

Altının gram cinsindeki fiyatında, teknik açıdan, orta vadeli yükseliş, kısa vadeli düşüş trendinin bulunduğunu belirten Alan Yatırım, gramdaki kısa vadeli dirençlerin 466 lira ve 472 lirada yer aldığını; destek konumlarının ise 460 lira ve 455 lirada olduğunu kaydetti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir