Sağlık

Özel Günde Özel Ziyaret Yaptılar!

Spina bifida, fetal omurilik kanalının tamamen kapanmadığı doğumsal bir anomalidir.

Takip Et    

Özel Günde Özel Ziyaret Yaptılar !

Spina Bifida Nedir ?

Spina bifida, fetal omurilik kanalının tamamen kapanmadığı doğumsal bir anomalidir. Nöral tüp defekti olarak bilinen ve gebelik sırasında ortaya çıkan bir grup hastalıktan birisidir. Nöral tüp defektleri, beyin veya omuriliğin doğumsal kusurlarıdır. Nöral tüp defektleri sıklıkla hamileliğin ilk ayında, anne adayının hamile olduğunu bile bilmeden önce meydana gelir.

Spina bifida neden olur?

Spina bifidaya neyin sebep olduğu henüz tam olarak bilinmemektedir. Fakat ailede nöral tüp defekti öyküsü ve folat eksikliği gibi genetik ve çevresel risk faktörlerinin bir kombinasyonundan kaynaklandığı görülmektedir. Spina bifida için risk faktörleri şunları içerebilir.

Marmara Spina Bifida Derneği Başkanı Nabi ULUSOY takibinde ve derneğe kayıtlı olan Sipina bifida hastası Gökçe AYGÜN’ün amaliyatı gerçekleşmiş evinde istirahat ediyor.3 Aralık Dünya Engelliler gününde hastamızı evinde ziyaret ediyor.Elinden gelen tüm gayretini sarf ediyor eksik ve ihtiyaçlarını karşılıyor.

Özel Günde Özel Ziyaret Yaptılar !
Özel Günde Özel Ziyaret Yaptılar !

Sipina bifida hastası Gökçe AYGÜN kızımıza sponsorlarımız Sakarya Ampute Engelliler Spor Külübü Derneği Başkanı Sinan PANTA, Başkan Yardımcısı Mehmet TALAY, Başkan Vekili Sezgin ERGİN, Engelliler Birlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet TÜRKOĞLU, Başkan Vekili İbrahim İŞÇİ ,Kaynarca Engelliler Dernek Başkanı Fatma GÖMENÇ,Kadın Kolları Başkanı Zehra TOY, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf KANAL,Marmara Spina Bifida Derneği Başkanı Nabi ULUSOY  ile birlikte  engelli aracını teslim edildi.

Hasta yakınları bu durumdan oldukça memnun oldular. Emeği geçen herkese teşekkür eder hayırları kabul olsun inşallah dediler.

 

 

Takip Et    
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı