Eğitim

Projeleri Yarışması’na Sakarya’dan 34 proje davet edildi

TÜBİTAK tarafından bu yıl 52'ncisi düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na Sakarya'dan 34 proje davet edildi.

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na Sakarya’dan 34 proje davet edildi

SAKARYA (AA) – TÜBİTAK tarafından bu yıl 52’ncisi düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na Sakarya’dan 34 proje davet edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya’nın 2020 yılında 21 proje ile katıldığı TÜBİTAK Bölge Sergisi’ne bu yıl önemli oranda artan başarı grafiğiyle 34 projenin davet edilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Ülkenin düşünen, araştıran, çalışan ve üreten insanları arasında yerini almak için hedef belirleyen öğrencilere bölge sergisinde üstün başarı dileyen Durmuş, bazı okulların birden fazla projesinin değerlendirmeye alındığı İstanbul Asya Bölge Sergisi’nin salgın hastalık nedeniyle 25-26 Mart tarihlerinde çevrimiçi yapılacağını bildirdi.

Fazilet DURMUŞ Kimdir ?

1976 yılında Ordu´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu´da tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği Bölümü´nden Fakülte ikincisi olarak mezun oldu.

 

2012 yılında Okan Üniversitesi İşletme Fakültesinde Eğitim Yönetimi ve Uzmanlığı alanında Yüksek Lisans yaptı ve bölüm birincisi olarak mezun oldu.

 

1996 yılında Gümüşhane’nin Torul ilçesinde göreve başladı. 2008 yılından itibaren okul yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2013 yılında Kocaeli ili Darıca ilçesinde bir yıl görevlendirme Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2014 yılı Nisan ayında kadrolu Şube Müdürü olarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, 19.07.2016 tarihinden itibaren Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü olarak Bilecik İlinde görev yapan Fazilet DURMUŞ, 03.04.2018 tarihi itibariyle Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk annesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir