Teknoloji

ProManage Cloud Japonya’da Büyük İlgi Gördü

Teknoloji markası Doruk’un Amerika’da yer alan ProManage Smart Manufacturing Solutions Corp. şirketi,

ProManage Cloud Japonya’da Büyük İlgi Gördü/Teknoloji markası Doruk’un Amerika’da yer alan ProManage Smart Manufacturing Solutions Corp. şirketi, Japon partneri ITO Corp. ile 20-22 Ocak tarihlerinde Tokyo’da gerçekleştirilen Smart Factory Expo’ya katıldı. Sektör devlerini bir araya getiren etkinlik, hibrit olarak hem online hem de sahada gerçekleştirildi. ProManage Corp., yapay zekâ ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle tam entegre dünyadaki tek akıllı üretim yönetimi sistemi olan ProManage’ın yanı sıra her ölçekten işletme için uygulanabilecek kolaylığa sahip ProManage Cloud ürününü de fuarda tanıttı. IoT temelli bir MES MOM sistemi olan ProManage Cloud ile işletmeler darboğaz ve kayıplarını hızlı ve kısa sürede çözerek akıllı fabrikalar arasında yerlerini alabiliyor. 2021 yılı itibarıyla her ölçekten işletmenin dijitalleşmesini sağlamaya aday olan ProManage Cloud, Türkiye pazarına sıcak bir giriş yaparak dijitalleşmede oyunun kurallarını değiştirmeye başlayacak.

Akıllı üretim yönetim sistemi alanında birçok başarıya ev sahipliği yapan Doruk, bu yıl Amerika merkezli şirketi ProManage Corp. ve Asya Pasifik pazarında birlikte rol aldığı Japon partneri ITO Corp. ile bir kez daha Smart Factory Expo’ya katıldı. Tokyo Big Sight’ta (Tokyo Uluslararası Gösteri Merkezi) 20-22 Ocak tarihlerinde hibrit olarak hem online hem de sahada gerçekleştirilen fuarda; farklı ülkelerden birçok iş dünyası profesyoneliyle bir araya gelen ProManage Corp., katılımcılara özel olarak oluşturulan demo alanıyla yeni ürünü ProManage Cloud’u deneyimleme fırsatı sundu. Online standında ürün ve çözümlerini tanıtan ProManage Corp., katılımcılardan büyük ilgi gördü.

ProManage Cloud Japonya’da Büyük İlgi Gördü
ProManage Cloud Japonya’da Büyük İlgi Gördü

Promanage Cloud ile her ölçekten işletme dijitalleşecek

2021 yılı itibarıyla her ölçekten işletmenin dijitalleşmesini sağlamaya başlayan ProManage Cloud, Türkiye pazarında dijitalleşme alanında oyunun kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor. Japonya’daki Smart Factory Expo’da katılımcıların deneyimine sunulan ve büyük ilgi gören ProManage Cloud, küresel pazarda rekabette öncü ve dijitalleşen dünyada yeni oyun kuruculardan biri olmak isteyen her işletme için birçok avantajı bünyesinde barındırıyor.

 

Geleceğin kâğıtsız işletmelerinde arızalar azalacak, kalite artacak

Dünyadaki ilk IoT tabanlı MES MOM sistemlerinden biri olan ProManage, bugün içinde birçok sanayi devi olan 300’den fazla işletme tarafından kullanılıyor. Bu sistemin küçük işletmeler tarafından da kullanılması için hız kesmeden çalışan marka, yeni ProManage Cloud ürünüyle işletmelerin verimliliğinin artmasına ve Endüstri 4.0’a hazırlanmalarına katkıda bulunacak. Akıllı üretim yönetim sistemleri alanındaki 23 yıllık deneyimin ışığında tasarlanan ProManage Cloud ile makine arızası ve arıza süresinde azalma, daha hızlı müdahaleyle arıza yanıt sürelerinde iyileştirme ve kalite oranında artış sağlanıyor. Manuel veri girişi, dokümantasyon ve rapor hazırlama süreçlerinde zaman ve emek kayıplarının ortadan kaldırılmasını sağlayan sistem, kâğıtsız çalışma özelliğiyle hem işletmelerin maliyetlerini hem de doğayı koruyor.

 

Dünyanın neresinde olursanız olun işletmeniz bir tık uzağınızda

Sunucu sağlama, depolama ve bakım etkinlikleri yerine müşterilere ve üretime odaklanmaya olanak tanıyan güvenilir bulut platformu özelliğiyle ProManage Cloud; bu alanda yapılacak yatırımların, üretim proseslerinin geliştirilmesi ve hayata geçirilme süreçlerinin kısaltılmasını sağlayarak kullanıcılarına dünyanın her yerinden işletmelerini yönetebilme imkânı sunuyor. İşletmeler, ProManage Cloud’un kendilerine uygun paket seçenekleriyle dijital yolculuklarını başlatabiliyor. ProManage Cloud ile herhangi bir ek sunucu, veritabanı veya sistem lisans ücreti ödemesine gerek kalmadan dijitalleşmeye başlayan fabrikalar gerek geleneksel gerekse modern makineleri için geniş veri toplama seçeneklerine sahip oluyorlar.

 

Doruk Hakkında

Türkiye’nin sanayide dijitalleşme alanındaki ilk Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştiren ve 23 yıllık köklü geçmişe sahip teknoloji şirketi Doruk, endüstriyel işletmelerin üretim operasyonlarının dijital olarak yönetilmesi için Akıllı ve Dijital Üretim Yönetimi Sistemleri geliştirip kuruyor. Türkiye’deki üretim sanayisini üretimde kullanılan IT teknolojileri ile tanıştırmak hedefiyle yola çıkan Doruk, “Türkiye’de üretim yönetiminde dijitalleşme” pazarını inşa eden ve sektör lideri olan firma konumunda. 2006’da Romanya Arctic fabrikasına ilk ihracatını gerçekleştirerek uluslararası pazarlara ilk adımını atan Doruk, Production ve Management kelimelerinin birleşiminden oluşan Türkiye Orijinli Uluslararası Üretim Yönetimi Sistemi ProManage ile dünya genelinde 300’den fazla öncü sanayi kuruluşunun dijital dönüşümünü gerçekleştiriyor. IIoT, makine öğrenmesi, artırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojileri ile tam entegre olan dünyadaki tek üretim yönetim sistemi ProManage ile sanayicilerin dijital dönüşüm mentorluğunu yapan Doruk’un Türkiye’de Teknopark İstanbul’da yer alan merkez ofisi, Antalya Teknokent ofisi ve İzmir Depark Teknokent ofisinin yanı sıra Amerika’nın Chicago kentinde şirketi bulunuyor. Amerika’da üretim endüstrisini kuvvetlendirmek için kurulan MxD’nin Ar-Ge partneri olan Doruk, 2019’da cirosunun yüzde 55’ini Ar-Ge’ye ayırdı ve yılı yüzde 200’ün üzerinde büyüme ile kapattı. ABD, Rusya, Belçika, Romanya, Bulgaristan, Cezayir, Sırbistan ve Tataristan’a ihracat gerçekleştiren ve gelecek hedefini “dünya markası olmak” şeklinde belirleyen Doruk’un, Amerika’daki ProManage Smart Manufacturing Solutions Corp. isimli şirketi Japonya merkezli ITO Corporation ile yaptığı partnerlik anlaşması sonucu Asya Pasifik pazarına da giriş yaptı. Doruk, son olarak çalışan sağlığının korunarak üretime devam edilebilmesi için ProManage KiT (Kontrollü İnsan Trafiği) adını verdiği sosyal mesafe ölçüm ve uyarı sistemini geliştirdi. Fabrikaların faaliyetlerine devam ederken çalışanlarının sosyal mesafe denetimini ve raporlamasını anlık olarak yapabilmelerini sağlayan ProManage KiT’i, sanayicilere bedelsiz sağlayan Doruk, böylece işletmelerin çalışan sağlığı açısından riskleri değerlendirerek hemen önlem almalarını mümkün kılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün