Güncel

"Kandıra'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu"

“Kandıra’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu”

 

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İlçe Kaymakamlığında kabul tebrikleriyle başlayan ve Cumhuriyet Caddesinde devam eden Cumhuriyetin 95. yılı kutlama törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programa, Kandıra İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal,Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçe protokolü, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Ünal Köken: “Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma başarısını gösteren ülkemiz her alanda sürekli gelişmekte ve güçlü bir geleceğe doğru hedefine emin adımlarla yürümektedir. Cumhuriyetimizin 95.yıldönümünde şehrimizin yerel hizmetlerde kalkınma hamlesini büyük bir hızla sürdürmeye ; Avrupa şehirleriyle rekabet gücümüzü her alanda daha da geliştirmeye ilçe halkı olarak kararlıyız.” dedi.

Öğrencilerin şiir, kompozisyon ve halk oyunları gösteriyle devam eden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programına vatandaşlar tarafından yoğun katılım sağlandı. Kutlama programında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Esarete karşı verdikleri destansı mücadeleyle bağımsızlığımızı kazanan ve bizlere Cumhuriyeti miras bırakan aziz kahramanlardan ilham almaya devam edeceğimizin bilinmesini isterim diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, 15 Temmuz gecesi yaşananlara dikkat çekerek şöyle dedi:  Ülkemiz ve milletimiz 15 Temmuz gecesi büyük bir destan yazarak ülkemizin gelişimine engel olmak isteyen hainlere karşı dimdik durdu. Türk milletinin gücünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdik dedi.

Başkan Köken,  Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir