Zeray
Asayiş

Rüşvet Davası Yine Ertelendi

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan eski Kartepe A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Turan ile avukatı Hüseyin Acurman katılırken tutuksuzu yargılanan Şükrü Karabalık ve davada taraf olan müşteki mülkiye başmüfettişi Erol Özer katılmazken Karabalık’ın avukatı Serpil Özok ile Özer’in avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu duruşmada hazır bulundu.

Temelinde komplo var
Avukat Küçükosmanoğlu, Karabalık’ın daha önce yargılandığı cinayetin de yazılı olduğu dilekçesini tekrar etti. Dilekçeye karşı Acurman savunma yapan Acurman “Dilekçeyi kabul etmiyoruz. Benim müvekkilim adam öldürmek suçundan yargılanmadı. Diğer sanık da aklandı. Kullanılan tabirler hukuka uygun değildir. Müvekkilim aleyhine açılan davanın teleminde komplo bulunmaktadır” dedi.

18 Eylül’e ertelendi
Karabalık’ın diğer avukatı Cevat Özel “Müvekkilimin suç teşkil eden herhangi bir görüşmesi bulunmamaktadır. Kartepe Eğitim Derneği dışında hakkında sonradan yapılan soruşturmaların bu dava ile ilgilisi bulunmamaktadır” dedi. Savunmaların tamamlanmasının ardından mahkeme avukat Acurman’ı n istediği sürenin verilmesine karar vererek duruşmayı 18 Eylül tarihine erteledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün