Eğitim

Rüya Kevser Doğan; Kocaeli’nin gururu oldu

Binlerce resim arasında ODDÜ Geliştirme Vakfı İlköğretim Okulu 3-C sınıfı öğrencisi Rüya Kevser Doğan; finale kaldı.

Rüya Kevser Doğan; Kocaeli’nin gururu oldu

Her yıl geleneksel bir şekilde Alltech Firması tarafından düzenlenen ‘Geleceğin Çiftliği’ isimli resim yarışmasında; binlerce resim arasında ODDÜ Geliştirme Vakfı İlköğretim Okulu 3-C sınıfı öğrencisi Rüya Kevser Doğan; finale kaldı. Binlerce resim arasından finale kalan Kocaelili Rüya Kevser Doğan; Kocaelililerin, okulunun, ailesinin ve arkadaşlarının gururu oldu. Kocaeli’yi finalde temsil edecek olan 8 yaşında ki Rüya Kevser Doğan’ın çizmiş olduğu resim; finalin en güçlü adayları arasında gösteriliyor.

Rüya Kevser Doğan; Kocaeli'nin gururu oldu
Rüya Kevser Doğan; Kocaeli’nin gururu oldu

Daha önce Öğretmenler Günü’nde düzenlenen yarışmada Kocaeli 2.’si olan Rüya Kevser Doğan; gelecekte büyük bir ressam olmanın hayalini kuruyor. Final sevincini annesi ve yakın dostları olan Kartepe Belediyesi Sosyal Hizmetlerde vazife yapan Nurdan Köksal teyzesiyle paylaşan Rüya Kevser Doğan; finale kalmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirdi.

Rüya Kevser Doğan; Kocaeli'nin gururu oldu
Rüya Kevser Doğan; Kocaeli’nin gururu oldu

 

YARIŞMANIN AMACI:

  • Tarım ve hayvancılığa olan toplumsal ilgiyi ve farkındalığı arttırmak • Doğa ve doğal kaynaklar, çiftçilik, hayvancılık ve hayvansal gıda üretiminin toplumun geleceği üzerindeki etkilerine dikkat çekmek • Çiftlik hayatına ve hayvan sevgisine resim yoluyla pozitif bir yaklaşım sağlamak • Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini resim çalışmaları aracılığı ile ortaya koyabilmeleri ve yeteneklerini paylaşabilmeleri için ortam sağlamak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir