Güncel

“Savunma Sanayi ve Teknolojik alana yönelin”

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Bekirpaşa’da “Genç Kürsü” programına katılarak ülkenin gerçek sahiplerine, “Gençler, savunma sanayii ve teknoloji alanında kendinizi geliştirin. Ülkemizin bu alanda ki en büyük gücü sizlersiniz” dedi.

 

Başkan Karaosmanoğlu,

“Savunma Sanayi ve Teknolojik alana yönelin”

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Bekirpaşa’da Genç Kürsü’nün konuğu oldu. AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Emre Kahraman ve İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Aykut Çağlayan’ın da hazır bulunduğu birlikte gençlere siyasi alanda ki ve yerel yönetimlerde ki tecrübelerini aktaran Başkan Karaosmanoğlu, gelecekte nasıl çağ değiştiren bir nesil olacaklarını vurguladı. Gençlerden Savunma Sanayi ve teknolojik alana yönelmelerini de isteyen Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin gücü gençlerimiz vatanına sahip çıkıyor ve çıkmaya devam edecek. İnanıyorum ki 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye gençlerimiz büyük destek verecek” dedi

 

“TÜRKİYE’YE AİT 11 UYDU DAHA UZAYA FIRLATILACAK”

Yerli otomobilden mega endüstri bölgeleri projesine kadar her alanda Türkiye’nin 2023 vizyonuyla hareket ettiğini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bu süreçte en büyük gücümüz gençlerdir. Onların çabası ve çalışkanlığı Türkiye’ye çağ atlatacaktır” dedi. Bu projelerle gençlerin yeni iş kapıları bulmasının yanı sıra kendi hayallerini başarmada büyük kazanım elde edeceklerini de söyleyen Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin kendi nükleer enerji santrallerini yapıyor. İnanıyorum ki sadece Akkuyu ile de kalınmayacaktır. Uydu teknolojileri ile artık bu alanda da emin adımlarla ilerliyoruz.  AK Parti iktidarında 16 yılda uzaya 10 uydu fırlatıldı. İnşallah 2039’a kadar Türkiye’ye ait 11 uydu daha uzaya fırlatılacak” şeklinde konuştu.

 

“GENÇLERİMİZ ÜLKESİNE SAHİP ÇIKACAK”

Atak Helikopterinden yerli silah ile İHA ve SİHA gibi alanlarda artık Türkiye’nin üretim yapabildiğini vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu alanlarda ki gelişmenin ve her konuda tam bağımsız olabilmenin yönü 24 Haziran’da ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve milletvekilleri seçimlerinden geçiyor. İşte bu gelişmişliğe sahip çıkacak olanlarda gençlerimizdir. İnanıyorum ki ecdadının yolundan giden gençlerimiz ülkesine sahip çıkacak. Bugün güçlü Türkiye her alanda kendisini gösterirken bunun sekteye uğraması gerekmektedir” ifadelerini sarf etti. Toplantı gençlerden gelen sorunların cevaplanmasıyla tamamladı.       

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir