Ekonomi

Şeker, Akmeşe Barajı’nın proje yapım ihalesi

Şeker, Akmeşe Barajı’nın proje yapım ihalesinin önümdeki günlerde gerçekleştirileceği müjdesini vererek baraj ile ilgili bilgiler verdi.

 

Şeker, Akmeşe Barajı’nın proje yapım ihalesi gerçekleşecek

AK Parti Kocaeli Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi İlyas Şeker, Akmeşe Barajı’nın proje yapım ihalesinin önümdeki günlerde gerçekleştirileceği müjdesini vererek baraj ile ilgili bilgiler verdi .Şeker, Akmeşe Barajı’nın proje yapım ihalesi gerçekleşecek

 

Budaklar Deresi üzerine kurulacak olan Kocaeli Akmeşe Barajı’nın Proje Yapımı İhalesi, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından onaylanarak önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağını belirten Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker;

“ Akmeşe Barajı’nda depolanacak su ile 16.900 dekar zirai arazi sulu tarıma kavuşacak ve baraj ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde bulunan 67 mahalle ile Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu’na da içme-kullanma suyu verilecek. Bunun yanında ayrıca Kocaeli merkeze de su takviyesi yapılacak.

48,50 m yükseklikte olan Akmeşe Barajı Projesi tamamlandığında, ülke ekonomisine yıllık; sulama faydası 6 916 020 TL, içmesuyu faydası 10 278 840 TL, Sapanca pompaj enerji giderinden 3 052 220 TL olmak üzere toplamda 20 247 080 TL katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Kocaeli’mize yapılacak olan her yatırıma hassasiyetle yaklaşan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Akmeşe Barajı’nın proje ihalesine onay veren bakanımız Sayın Dr.Bekir Pakdemirli ve tüm ekibine teşekkür ediyorum.

Kocaeli’mize ve Akmeşe’mize hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir