EkonomiKapŞirketler ve İş Dünyası

Senkron’un pazar değişikliğinin kabul edilmemesi

Senkron Siber Güvenlik Yazılım ve Bilişim Çözümleri A.Ş,  pazar değişikliği başvurusunun kabul edilmemesine ilişkin bilgilendirme yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Yönetim kurulu tarafından 21.06.2022 tarihinde şirket merkezimizde yapılmış olan toplantıda, şirketimiz Senkron Siber Güvenlik Yazılım ve Bilişim Çözümleri A.Ş’nin 28.03.2022 tarihli yakın izleme pazarında işlem gören şirket paylarının Alt Pazara geçişi için yaptığı başvuruya cevap olarak, Borsa İstanbul A.Ş Kotasyon Direktörlüğü tarafından 20.06.2022 tarihli ve E-18454353-100.06 (100.06)-9548 sayılı şirketimize gönderilen yazıda ‘Vadesi geçmiş kamu ve finansal borçları bulunması sebebiyle Kotasyon Yönergesinin 36/1. maddesi kapsamında YİP’e alınma gerekçelerinin henüz tümüyle ortadan kalkmadığı ve 8/1-c maddesindeki koşulun sağlanamadığı dikkate alınarak, tarafımıza ulaşan şirketimiz paylarının Yakın İzleme Pazarında işlem görmeye devam etmesi kararı detaylıca görüşülmüştür.’ denildi. Pazar değişikliğimize engel olabilecek vadesi geçmiş borçlar, yönetim kurulumuz tarafından etraflıca incelenmiş, yeni mali yönetim şeklinin uygulamaya alınması ve var olan alacaklarımızın tahsilatlarının öne çekilmesine takiben şirket alacaklarının, borçları çok rahatlıkla ödeyebileceği sonucuna ulaşılmıştır. Bu amaçla bugünden itibaren 15.08.2022 tarihine kadar öngörülen süreçte borçlar nakdi olarak ödenerek pazar değişikliği şartları sağlanacak ve akabinde gecikmeksizin başvurumuz yeniden yapılacaktır. Başvurumuzun cevap yazısında bahsi geçen kamu ve finansal borçlarımızın durumunu ve akıbetini özetleyecek olursak,
şirketimiz 28.03.2022 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş Kotasyon Direktörlüğüne başvuru yapılması esnasında bahse konu kamu borçlarımızdan vergi yapılandırmasıyla ilgili Zincirlikuyu Vergi Dairesi yapılandırmasını tamamlanmıştır. Şişli Vergi Dairesi’nin yapılandırılma onayında ise elimizde olmayan bürokratik nedenler sürecin uzamasına sebep olmuştur. Diğer finansal borçlarla ilgili yapılandırılan banka borçlarının bir kısmı ödenmiştir, geciken taksitleri de ödenerek telafisi yapılacaktır. Ticari borçlar tarafında ise bugüne kadar evrağa bağlı borçlar ödenip kapatılmıştır. Sırada var olan açık hesap cari borçlarının ödemeleri de yapılacak ve bu konu da tamamlanmış olacaktır. Şirketimiz yeni yatırım ve girişimlerini sürdürmekte, yeni iş ilişkileri kurarak müşteri portföyüne savunma sanayi şirketlerini de dahil etmekte, diğer bir deyişle istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürmekte, faaliyetlerine hızlı bir ivmeyle devam etmektedir. Siz kıymetli paydaş ve ortaklarımızla el ele vererek, en kısa zamanda pazar değişikliğinin yapılabilmesi için üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağımızı bilgilerinize sunarız.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Nedir? Paleo diyeti şu anki beslenme şeklinizden çok daha farklı olabilir. Örneğin, yediğiniz et, balık ve ürünler dondurulmuş veya konserve yerine taze olmalıdır. Yumurta, hindistan cevizi yağı, avokado, zeytin ve tatlı patates gibi besin değeri yüksek birkaç kök sebze de uygun olan diğer bazı gıdalardır. Az miktarda bala da izin verilir. https://bagcionderlab.com/ Yunan yemekleri genellikle meze adı verilen küçük, birleştirmesi kolay tabaklardır. Kendi soğuk servis yemeğiniz için peynir, zeytin ve kuruyemiş tabakları koyabilirsiniz. Ayrıca bu Kırmızı Dolmalık Biberli Fesleğenli Kinoa tarifine de göz atın. Zeytinyağı, fasulye, tam tahıllar ve baharatlar gibi kalp dostu malzemeler içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.