EkonomiİnşaatMobilya

Seramiksan, en yeni serilerini ilk kez İtalya’da sergileyecek

Türkiye İhracat Katkı Endeksi’nin 2022’nin ilk yarı sonuçları açıklandı. Endekse göre en yüksek ihracat katkı oranına inşaat seramikleri sahip oldu. Sektör, ihracatını bir önceki yıla göre %22,7 artırarak katkısını da %22,89’a çıkardı. 1994’ten bu yana karo ve vitriye ürünleri üreten ve imalatının %30’unu 60 ülkeye ihraç eden Seramiksan, uluslararası pazarlardaki büyümesini desteklemek üzere Türkiye’yi fuarlarda temsil etmeye devam ettiğini açıkladı. 26-30 Eylül’de İtalya’da gerçekleştirilecek dünyanın en büyük seramik fuarı Cersaie’ye katılacağını duyuran yerli karo üreticisi, yeni serilerini ilk kez Avrupa pazarına tanıtarak Türk seramik trendlerini globale taşımayı ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediğini belirtti.

Türk seramik sektörünün kaliteli ürünlerini globale taşıyor

Dünyanın pek çok ülkesinden öncü markalara ev sahipliği yapacak fuarda, yeni serilerini profesyonellerin ve tüketicilerin beğenisine sunacaklarını aktaran Seramiksan Direktörü M. SÜREYYA ÇAĞLAR,“Karo ve vitrifiye ürünleri, işlevsel olduğu kadar estetik açıdan da evlerde önemli bir yere sahip. Biz de son teknolojiyle ve yeni trendleri takip ederek ürettiğimiz karo, lavabo, klozet gibi ürünlerimizle hem tüketicilerin yaşam alanlarını konforlu kılıyoruz, hem de 2 milyar dolar hacme ulaşan Türk seramik sektörünün kaliteli ürünlerini globale taşıyoruz. Bu doğrultuda Cersaie’ye özel olarak hazırladığımız, banyolarda tasarım algısını güçlendirecek vitrifiye ürünlerimizin yanı sıra, dekorasyonun vazgeçilmezi mermer görünümlü porselen karolarımıza fuardaki standımızda yer vereceğiz” dedi.

Fuara özel hazırlanan koleksiyonlarında karo ve vitrifiye ürünlerini sergileyecekler

Seramiksan’dan yapılan açıklamaya göre, Cersaie Fuarı için hazırladıkları yenilikler arasında 11  karo serisi bulunuyor. Yeni serilerde, global tasarım trendine dönüşen parlak mermerlerin görünümünü yüzeylere taşıyanlar ağırlık kazanırken, doğal taş dokusunun farklı renk kartelasını yüzeylere yansıtan karo serileri de bulunuyor. Karolar renk, doku ve desenleriyle kullanıcıların farklı yaşam tarzlarına hitap ederken, Seramiksan’ın fuarda sergileyeceği vitrifiye ürünleri arasında kanalsız Rim-out asma klozet ve bide ile çanak lavabolar dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir