Kadın

Şiddetim olma, sevgilim ol”

Şiddetim olma, sevgilim ol”

Kadınlar ”Şiddetim olma, Sevgilim Ol” demek için buluşuyor

”Şiddetim olma, sevgilim ol” kampanyası ilk kez Kocaeli’nde kız çocukları ve genç kadınların şiddet ve şiddetle mücadele yöntemleri hakkında farkındalığının artmasını amaçlıyor. Kampanya Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği tarafından yürütülüyor.

Kız çocukları ve genç kadınlar sevgililik ilişkisi içinde şiddetle karşılaştıklarında bunu paylaşmak ve yardım istemek konusunda çekimser kalabiliyorlar, çünkü  sevgililik ”gizli,” ”ayıp,” ve ”saklanması gereken” bir konu olarak görülüyor.Üstelik kız çocukları ve genç kadınlar sadece fiziksel şiddete değil, psikolojik, sosyal ve dijital şiddete de maruz kalabiliyor. Kız çocukları ve genç kadınlar erken yaşlarda şiddeti fark edip mücadele mekanizmalarına erişebilirlerse bu cinayetlerin ve şiddetin azalması ve yok edilmesi mümkün.

Lotus Kadın ve Dayanışma Derneği üyeleri, “Verilere göre 2017’de öldürülen 409 kadından en az %9’u erkek arkadaşları tarafından öldürüldü. Öldürülen bu kadınlardan 65’i 15-25 yaş arasındaydı ve 9’u Kocaeli’de yaşıyordu.Bu nedenle 2 Mart günü yapacağımız tanıtım toplantısında ve sosyal medyada kampanya videomuzu kamuoyuyla ilk kez 12.09’da paylaşacağız. Toplantımıza tüm basın mensuplarını ve şiddete dur demek isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.İletişim için: Gülfer Kırbaş Battal, lotuskadindernegi@gmail.com  GSM: 0543 670 4861

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir