Siyaset

Siyaset, ahlak dışı mecrada sürüyor

 

 

AK Parti Derince İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği toplantıda konuşan Nihat Ergün, siyasetin ahlak dışı ve yönetilmesi zor bir mecrada sürdüğünü söyledi.

 

AK Parti Derince İlçe Teşkilatı, önceki gün Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımlı bir toplantı düzenledi. Teşkilatta geçmişte görev alan ve halen aktif görevlerini sürdüren üyelerin katıldığı toplantıda eski Bakan Nihat Ergün de hazır bulundu. Ayrıca organizasyona AK Parti Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Belediye Başkan Adayı Ali Haydar Bulut ve parti yöneticileri katıldı.

 

ALEMDAR’DAN BULUT’A DESTEK

Konuşmasında, geçmişte görevi Ali Haydar Bulut’tan devraldığını aktaran Alemdar, “Bir dönem önce bu görevi Ali Haydar Bulut’tan devralmıştım. Şimdi de nasip oldu o bizden devralacak. Ama bunun için hep birlikte çalışmalıyız. Makamlar gelip geçicidir. Bizler gideriz başkaları gelir. Amaç Ali Haydar Bulut’u seçmek olmamalı” dedi.

 

HEDEF YÜZDE 50’Yİ GEÇMEK

Derince’ye iz bıraktıklarını belirten Bulut, “Yerel seçimlerde bir oyla kazanacakmış gibi çalışmalıyız. Sizler bunu bilen tecrübeli arkadaşlarımızsınız. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bir oyu gider neredeyse buluruz. Türkiye’nin ilerlemesini, gelişmesini arzu etmeyen insanların nasıl çalıştıklarını biliyoruz. Onun için yüzde 50’yi geçmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

YANLIŞ YAPAN HESABINI VERECEK

Alkışlarla başladığı konuşmasında, bazı kişilerin suçu önlemek yerine bunları siyasi amaçlarla kullandığını söyleyen Ergün, “Polis hırsızın eve girmesini önlemekle görevlidir. Suçun büyümesine yaygınlaşmasına, siyasi amaçlarla kullanılmasına göz yumamayız. Böyle bir yapıda güvenlik teşkilatı olamaz. Emniyette, yargıda böyle bir yapı kabullenilebilir mi? İşini yapmayan ve yanlış yapan herkes bunun hesabını verecek” diye konuştu.

ŞEFFAF BİR YÜZYILDAYIZ

Şimdiki siyasi mücadelenin kontrolsüz, ahlak dışı ve yönetilmesi çok zor bir mecrada sürdüğünü söyleyen Nihat Ergün, “İnsanların kafasını karıştıracak yaklaşımlara izin veremeyiz. Her şey aydınlanacaktır. Hiçbir şey karanlıkta kalmaz. 30 Mart önemli bir tarih. Bu yüz yılda gizlilik diye bir şey yok. Bu yüzyıl şeffaflık yüzyılıdır. Kayıt dışı siyaset olmaz. Her şey kayıt altında olacak. Ne siyasi partiler ne cemaatler ne devlet kurumlarında çalışanlar kayıt dışı çalışma gerçekleştiremezler. Devlet içerisinde görev alanlar mezhebini meşrebini dışarıda bırakmasını öğrenecek. Devlet hepimizin ortak mekanizması ve idealidir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir