Yaşam

‘Solucan Lokantası’ Minikler toprakla buluştu

Bülent Türker Anaokulu'nda doğa dostu projesi ile meyve ve sebze üretimine büyük katkısı olan solucanları besleyecek

Miniklerden organik gübre ile ‘Solucan Lokantası’ Minikler toprakla buluştu

 

Bülent Türker Anaokulu‘nda doğa dostu projesi ile meyve ve sebze üretimine büyük katkısı olan solucanları besleyecek/‘Solucan Lokantası’ Minikler toprakla buluştu

‘Solucan Lokantası’ Minikler toprakla buluştu
‘Solucan Lokantası’ Minikler toprakla buluştu

Bülent Türker Anaokulu’nda e-Twinning etkinlikleri kapsamında ‘Solucan Lokantası’ projesi, bu yıl hayata geçirildi. Çocuklarda ekolojik benlik gelişimini desteklemek amacıyla hayata geçirilen projede sıfır atık ve geri dönüşüm etkinliklerine yer verildi.

Ayrıca bu etkinliklerde çocukların aktif rol alması sağlandı. Solucanların toprağa ve dolayısıyla dünyamıza olan katkılarına dikkat çekildi. Solucanları besleyecek bir kompost varili hazırlanarak okul bahçesine yerleştirildi.

Bülent Türker Anaokulu öğrencileri, proje kurucularından Psikolojik Danışman Esra Karabulut ve proje ortağı Okul Öncesi Öğretmeni Hazal Yıldırım, kompostlarını (Bitkisel ve hayvansal atıkların nemli-oksijenli ortamda dönüştüğü organik gübre) temiz gıda atıkları ile besleyecek.

Akabinde solucanların bu atıkları işleyerek toprağı daha zengin ve elverişli hale getirilmesi hedefleniyor. Böylece he miniklere toprak eğitimi verilecek hem de okulda yetiştirilen bitkiler daha verimli olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün