Asayiş

Sosyal Medyadaki Propakandaya Taviz Yok

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından PKK/KCK terör örgütüne yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında;

Kocaeli PKK/KCK terör örgütünün Suriye yapılanması olan PYD/YPG silahlı terör örgütünün kontrolünde bulunan Suriye’nin kuzeyine yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından 09/10/2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı isimli operasyonun amacını çarpıtmak suretiyle sonlandırılmasını amaçlayan, kara propaganda yaparak terör örgütünün talimat, amaç ve faaliyetleri doğrultusunda kamuoyu oluşturarak örgüte müzahir kitleyi sokaklara çekmek ve eylemlere çağırmak amacıyla özellikle sosyal medyayı kullanarak yorum, paylaşım ve beğenilerde bulunan şahıslara yönelik 23.10.2019 günü sabah saatlerinde yapılan operasyonel çalışma sonucunda, A.E. (33) ve S.B. (66) isimli şahıslar yakalanmış, T.Ö. (56) isimli şahsın ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Şahıslara yönelik yapılan operasyonda çok sayıda örgütsel doküman, dijital malzeme ile (2) adet tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda mermi ele geçirilmiştir.

          Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                   

                                                                                                                                                                                        KOCAELİ  EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir