Kültür

 “Türk Ulusu’nun tek Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’tür!”

 “Türk Ulusu’nun tek Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’tür!”ADD Gölcük Şube Başkanı Cemil Özbaş yaptığı basın açıklamasında partisinin genel başkanını başöğretmen ilan eden

Takip Et    

“Türk Ulusu’nun tek Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’tür!”

ADD Gölcük Şube Başkanı Cemil Özbaş yaptığı basın açıklamasında partisinin genel başkanını başöğretmen ilan eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in sözlerine tepki vererek “Türk ulusunun tek Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Gölcük Şube Başkanı Cemil Özbaş’ın Fatma Şahin’in sözlerine karşılık yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi:

“Başöğretmen” unvanı, Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e Gazi Meclis tarafından, Harf Devrimi’nin ardından verilmiştir. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in bu unvanı kendi partisinin Genel Başkanı için kullanması kabul edilemez. Fatma Şahin kendi genel başkanına dilediği kadar iltifat edebilir ve bazı unvanlar yakıştırabilir. Ancak “Başöğretmen” bunlardan biri değildir, olamaz.

Mustafa Kemal Atatürk’ü “Başöğretmen” yapan, “Başkomutan” yapan “Gazi” yapan “Büyük” yapan, taşıdığı unvanlar değil, başardığı işlerdir ve bu gerçeği hiç kimse hiçbir şekilde değiştiremez!

Bu sıfatlar Mustafa Kemal Atatürk’e verildikleri için anlam yüklüdürler. Bu sıfatlar bir makamı, bir mevkii değil, bir büyük Devrimciyi, bir büyük Devrimi anlatırlar…

Herkes haddini, hukukunu, yerini ve ne söylediğini bilmelidir.

 

 

Takip Et    
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı