K.B.B
Gündem

Vali Seddar Yavuz Kandıra İlçemizde Ziyaret

Vali Seddar Yavuz Kandıra İlçemizde Ziyaret,Kandıra İlçemizdeki yoğun programlarına Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal’ı ziyaret edip Kaymakam Ünal'dan ilçenin asayiş, eğitim

 

Vali Seddar Yavuz Kandıra İlçemizde Ziyaret, İnceleme ve Temaslarda Bulundu

Kandıra İlçemizdeki yoğun programlarına Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal’ı ziyaret edip Kaymakam Ünal’dan ilçenin asayiş, eğitim, sağlık ve ulaşım yönünden mevcut durumunu içeren brifing alan Vali Yavuz, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak, kurum Müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

Vali Seddar Yavuz toplantıda yaptığı konuşmalarında;“Öncelikle hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bugün çok kıymetli Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın misafiri olarak, gün boyu ilçemizin hem güzelliklerini, hem de sorunlarını görme fırsatı bulacağız.

Dünyadaki değişim ve dönüşüm hiçbir çağda olmadığı kadar hızlı ve baş döndürücü şekilde devam ediyor. Dünya kurulduğundan bu yana hiçbir bilgi bu kadar çabuk üretilmemiş ve yayılmamıştır. Böyle bir ortamda devlet vatandaş ilişkilerininde eski anlayışla devam ettirilebilmesine imkân yoktur. 

Milletimizin bir çalışanı olduğumuzu kabul etmemiz gerektiğini belirten Vali Yavuz; “Evvelden kutsal devlet vardı. Devlet ne yaparsa haklıydı. Bizler bu ülkede görevlerimizi artık eskisi gibi yapamayız. İşin doğrusu bu Aziz Millet patron bizler milletin çalışanıyız. Artık eski zihniyet bitti, bunu hepimizin görmesi lazım. Memur olacaksanız bunları kabul edeceksiniz. Eskiden kutsal devlet varmış şimdi ise kutsal vatandaş var. Ben size kendi düşüncelerimi değil durum tespiti yaparak konuşuyorum.  Şimdi devlet hesap verecek, devlet adına yetki kullanan herkes millete hesap verecek. Hepimiz millete hesap vereceğiz.

Vatandaşımızın derdini kendi derdimiz gibi görmemiz gerektiğini belirten Vali Yavuz; “Sizden beklentimiz; vatandaşımızın memnuniyetini sağlamalıyız. Vatandaşımız bize geldiğinde çözümsüzlüğü çözüm olarak görmemeliyiz. Vatandaşımızın derdini kendi derdimiz gibi görüp çözmeliyiz. Çözmek için çaba sarf etmeliyiz. Eğer vatandaşınızı memnun edemezseniz bir başkasının da onu kullanmasına yol açmış olursunuz. Bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin geleceğidir. Bu geleceği temin edebilmek için sizlerin gayretine ihtiyaç var. Biz önce kendi işimizi yapmalıyız. Empati yapabiliyor muyuz sorusunu kendimize sormamız gerekiyor. Her bir insanımıza sahip çıkacağız ve gelen her bir vatandaş kamu kurumundan giderken işi olmasa bile adam yerine konduğunu hissetmelidir. O yüzden bu efendi devletten hizmetkâr devlete geçişi sağlamalıyız. Aksi takdirde Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.”sözünü söyler tam tersini yaparız. Milletin efendiliğine bizde alışmalı ve vatandaşımızın gönlünü almalıyız. Onlar bizim insanımız, bizim vatandaşımız.” diyen Vali Seddar Yavuz kurum müdürlerine işlerinde kolaylıklar dileyerek, verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Vali Seddar Yavuz kurum müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantının ardından kamu görevlisi Şehit yakını memurlar ile bir araya gelerek, tek tek hal ve hatırlarını sordu. Şehit yakınlarının bizlere şehitlerimizin emaneti olduklarını belirten Vali Yavuz, kamu görevlisi şehit yakınlarına her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Vali Seddar Yavuz Kandıra İlçemizde Ziyaret
Vali Seddar Yavuz Kandıra İlçemizde Ziyaret

Vali Yavuz, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç’u Ziyaret Etti

Kandıra İlçemizdeki ziyaretleri kapsamında Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç’a  iade-i ziyarette bulunarak bir süre görüşme gerçekleştiren Vali Yavuz, Başsavcı Karakoç’a çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Yavuz, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ı Ziyaret Etti

Bir sonraki ziyaretini Kandıra Belediyesine gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Adnan Turan’dan ilçenin sosyal ve ekonomik durumu ile yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı.

Vali Yavuz, Kandıra Çarşı Caddesindeki Esnaf ve Vatandaşları Ziyaret Etti

Covid-19 salgınına karşı korunmak, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla her fırsatta esnaf ve vatandaşlarımızla bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, bugün de Kandıra Çarşı Caddesindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek denetimlerde bulundu.

Vali Seddar Yavuz,  esnafların hal ve hatırlarını sorarak, bol ve bereketli kazançlar diledi.

Pandemi kurallarına da dikkat çekip maske de dağıtan Vali Yavuz,  “Temizlik, Maske ve Mesafe’ye dikkat ederek, süreci birlikte aşacağız.” dedi.

Vali Yavuz, Şehit Ailelerini Ziyaret Ederek, Hal ve Hatırlarını Sordu

Vali Seddar Yavuz, Tunceli’nin Çiçekli Köyü kırsal kesiminde terör örgütü mensupları ile gerçekleşen çatışmada şehadet mertebesine eren Şehidimiz Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in ailesi ile Hakkari’nin Çukurca İlçesi kırsalında terör örgütü mensuplarının döşediği mayının patlaması sonucu şehadet mertebesine eren Şehidimiz Er Oğuz Kır’ın ailesini   ziyaret etti.

Şehitlerimizin ailelerinin hal, hatırlarını soran Vali Yavuz, Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği ailelerinin acılarını paylaşıp, bir ihtiyaçları ya da talepleri olup olmadığını sordu.

Ziyaret dolayısıyla memnuniyetlerini belirten şehitlerimizin aileleri“Sayın Valimizin evlerimize gelerek bizleri ziyaret etmesi bizler için büyük bir onur. Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dediler.

Vali Yavuz,  İncelemelerde Bulunmaya Devam Ediyor

Valimiz Seddar Yavuz, Kandıra ilçemizdeki muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantının ardından Kandıra ilçemizde yapımı devam eden Şehit Yavuz Sonat Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalardaki son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Seddar Yavuz yapımı devam eden İzmit Merkez- Cezaevi Kavşağı arasında İzmit- Kandıra- Kaynarca yolu yol yapım kontrol şefliğini de ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. İzmit Merkez-Cezaevi Kavşağı arasında devam eden 19 kilometrelik bölümde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Vali Yavuz, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bir sonraki ziyaretinihayvancılık alanında yürüttüğü çalışmalarla bölgemize ve ilimize katkı sunan Bufala Süt Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye (BUFFA) gerçekleştiren Vali Yavuz, tesiste incelemelerde bulunarak, tesis yetkilisi Niyazi Yelkencioğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve bol, bereketli kazanç temennisinde bulundu.

Son olarak Kandıra Gıda Organize Sanayi Bölgesi inşaatına geçerek incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, çalışmaları yerinde görerek, yetkililerden bilgi aldı ve şantiye çalışanlarına kolaylıklar diledi.

Vali Yavuz, Kandıra Fatihi Akçakoca Bey’in Anıtını Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz bir sonraki ziyaretiniadı tarihe “Kandıra Fatihi” olarak geçen ve İlimizin adının esin kaynağı da olan Akçakoca Bey Anıt Mezarı’na yaptı.Vali Seddar Yavuz ziyarette Akçakoca Bey ve tüm şehitlerimiz için dualar etti.

Gençlerimizin serbest zamanlarını kültürel, sportif ve sosyal faaliyetlerle değerlendirdikleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Kandıra Kovanağzı Gençlik Kampını da ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, kamp alanını gezerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Seddar Yavuz, bir sonraki ziyaretini ise T.C. Sahil Güvenlik 71. Bot Komutanlığına gerçekleştirdi.Yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden brifing alan Vali Yavuz, personellere çalışmalarında başarılar diledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir