Siyaset

“Hiçbir ittifakın yanında değiliz”

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan, “Ne Cumhur ne de Millet ittifakının yanındayız” dedi

Kentin önde gelen internet gazetelerinden biri olan Kocaeli Haber Dünyası Gazetesi’ni ziyaret eden Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kocaeli Haber Dünyası Sahibi Selçuk Çelebi ile gazete merkezinde bir araya gelen Arslan, “Vatan Partisi olarak ittifakların yanında olmadıklarını söyledi.

“Türkiye ittifakının yanındayız”

 

“Türkiye ittifakından yanayız” diyen Arslan, “Dört taraftan emperyalist güçlerle çevrilmiş, beşinci kolla da içerideki hain ve işbirlikçilerle üzerimize gelen emperyalist sistemin ancak ve ancak diyoruz ki; Türkiye ittifakıyla, bütün milli güçlerin birlikteliğiyle üstesinden gelebiliriz” diye konuştu.

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan-
Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan-

“Türkiye zaman kaybediyor”

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: Adalet ve Kalkınma Partisi ve Sayın Cumhurbaşkanı, Suriye konusunda zaman kaybediyor. Bir an önce Beşar Esad ile el sıkışılmalı, Suriye ile barış sağlanmalı. Yeni bir çağ doğuyor dünyada.

Asya çağı, Asya uygarlığı. Bu ne demek? Bir yol, bir kuşak. Nasıl yapalım bunu? Kazan kazan ilkesiyle. Türkiye’nin bütün güçlerini belirli bir program etrafında birleştirelim. Türkiye’yi emperyalist baskı ve saldırılardan kurtaralım”

“Gel git yaşıyorlar”

 

Şu anda Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu AKP ve MHP dahil olduğu koalisyon bütün çabasına rağmen zorluklar içerisinde gel gitler yaşıyor. Geniş bir cepheyle, bütün unsurların kabul edeceği bir programla üstesinden gelelim.

Ziyarette Metropol Tv sahibi M. Atilla Şenses ve Hür Kocaeli sahibi Ufuk Bagan günün siyasi gelişmeleri hakkında Yalçın Arslan’la düşüncelerini paylaştılar.

Vatan Partisi
Vatan Partisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.