Güncel

YOZGATLILAR FEDERASYONUNDAN CHP’YE ZİYARET

Gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurulu’ndan sonra yeni yönetim oluşturan Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu; Başkan Erol Akalın başkanlığında ziyaretlerde bulunuyor.

YOZGATLILAR FEDERASYONUNDAN CHP’YE ZİYARET

Gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurulu’ndan sonra yeni yönetim oluşturan Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu; Başkan Erol Akalın başkanlığında ziyaretlerde bulunuyor. İYİ Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nı ziyaretinden sonra, Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Harun Özgül Yıldızlı’yı ziyaret eden Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın ve yönetim kurulu üyeleri, burada fikir alış verişinde bulundular; gündemde ki konuları değerlendirdiler.

‘DOĞDUĞUMUZ YERLE DOYDUĞUMUZ YERİ SENTEZLEDİK’

Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Erol Akalın, “Federasyonumuz;  Yozgat yöresine ait çok sayıda derneğin bir araya gelmesi ve çatı görevini üstlenmesi amacıyla 2018 yılında kuruldu. Şu anda bünyesinde 7 dernek bulunmaktadır. Amacımız, doğduğumuz yerle doyduğumuz yeri kültürel açıdan sentezlemek; birlik ve beraberlik içinde olmak; yeni nesle geleneğimizi ve göreneğimizi unutturmamaktır.” dedi. Ayrıca Akalın, “Hiçbir siyasi oluşumdan maddi bir beklentimiz asla yoktur. Tek derdimiz, temsil makamında her daim Yozgatlıların olmasını arzu ederiz. Çalışmalarımız ve planlarımız hep bu yönde olacaktır. Siyasi bir adım gelene, Yozgatlı koşarak gitmesini bilir. Bir adım uzak durana ise, Yozgatlı sırtını dönmesini becerir.”Dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Harun Özgül Yıldızlı ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek; Federasyon genel başkanı Erol Akalın ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiklerini belirtti ve sivil toplum örgütlerinin önemine değindi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir